Co pro Vás připravuji dále? 

Pokračování Oty!


I tentokrát jede Oto s rodiči na chalupu po dědovi, kde pokračuje v odhalování dědečkova tajemství.
Jaké bude další téma deníku a kdo bude hlavním hrdinou knihy? To Vám napoví přečtení knížky Oto hmyzí detektiv, nebo ilustrační obrázek.


Ukázka textu:


"Za tímhle obrovským kamenem je!" vykřikne náhle Oto, lehce se mu stáhne hrdlo a zatají dech. Konečně štolu uvidí i jeho kamarádi a on se snimi bude moci o svůj loňský objev podělit. Nemůže se dočkat.

Napětí se postupně zmocní všech. Zpomalí, opatrně obejdou kámen, za nímž se opravdu jako kouzlem objeví vchod do temné a chladné štoly. Je zavřený kovovou mříží, na které se houpe narezlý visací zámek.

"Tak vyndej klíč," zavelí Karolínka.

Kluci se na ni zprudka otočí. Její dychtivost je zaskočila. Karolínka se jim ale upřeně zahledí do očí, jednomu, pak druhému a vyčkává. Svůj postoj stvrdí tím, že zkříží ruce na hrudi a zatváří se rozhodně. Oto se usměje a uznale kývne hlavou. Pomyslí si, že ta holka má pořád stejnou kuráž. Sáhne do batohu, vytáhne krabičku s nápisem CUKR, vyndá z ní klíč a už ho opatrně jej vsune do zámku.


Jak kape čas

Knížka o malé holčičce Emě, dědovi Haroldovi a dracích, kteří jsou všude tam, kde je třeba jejich pomoci.

                     Chaloupka Jan Dokulil

Povídková knížka věnovaná vzpomínkám na dobu studií, která je opředena touhou po svobodě, samostatnosti v myšlení, víře i vlastním bydlení v odstaveném železničním vagónu.